Konfederacja

FORUM NASZEJ WSPÓLNOTY

Ogłoszenie

Vini .. Vidi... Vici

#1 04-04-2007 19:33:41

Kearion[HOF]

Zbanowany

Tak niemoze byc.

Panowie!

Tak niemoze byc, ze jeden sojusz ma jakies pakty, ktore stawiaja pod znakiem zapytania wogole cala konfederacje. Np. Sg1 niechca latac po Vectorze, ale w konfederacji sa. To kto jest wkoncu wazniejszy? Oni lataja po SFED. To nierozumiem tego? My jako HoF mielismy niby jakis cichy pakt z D_M, ale jak przyszlo ich jechac to jechalismy. Mysle ze wszystkie sojusze powinny zrobic sobie porzadek jesli chodzi o pakty.

 

#2 04-04-2007 19:41:59

NiGhtWiSh(SG1)

Member

1280501
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 52
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

otóż to. proponuję przejrzeć co kto ma podpisane i ewentualnie renegocjować, rozciągając pakt na całą konfederację, albo zerwać. Może ustalmy, że nie podpisujemy z sojuszami słabszymi od najsłabszego w Konfederacji pod względem średniej pkt na członka. Wszystkich, którzy są poniżej - farmimy bez ograniczeń.

Proponuję również zastanowienie się nad rozpostarciem protekcji ) nad słabszymi sojuszami. Niech bulą, żebyśmy nie latali do nich po surówę. jak nie zapłacą - to speckomando poleci z kurtuazyjną wizytą. No i wybierzmy cele następnych ataków, żeby Konfederacja była REALNĄ SIŁĄ, a nie pitoleniem.

Offline

 

#3 04-04-2007 20:31:49

=Traha=(SG1)

Member

Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 55
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

tez o tym myslalem ale jak juz mamy ten pakt to teraz sg1 czyli my powinnismy sie starac aby ten konflikt zniknol czyli pogadac z vector ale mysle ze to powinien zrobic ktos to z nimi sie dogadywal jak podpisywalismy ten pakt

Offline

 

#4 04-04-2007 21:12:17

-=COLOSUS=-(Dementors)

MODY

Zarejestrowany: 01-04-2007
Posty: 15
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

my robimy porządek w paktach jakby co

Offline

 

#5 04-04-2007 21:34:42

vegus_SFED

Zbanowany

5466178
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 26
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

=Traha=(SG1) napisał:

tez o tym myslalem ale jak juz mamy ten pakt to teraz sg1 czyli my powinnismy sie starac aby ten konflikt zniknol czyli pogadac z vector ale mysle ze to powinien zrobic ktos to z nimi sie dogadywal jak podpisywalismy ten pakt

i tu masz racje  powinien ktos od was z nimi zagadac na ten temat aby zazegnac ten konflikt a jesli beda mieli opory to wszyscy bez wyjatku powinni na nich leciec czy maja z nimi pakt czy nie

a to takie moje zdanie:)

Offline

 

#6 05-04-2007 00:01:01

Kicha

Administrator

Zarejestrowany: 23-03-2007
Posty: 88
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

I ja tutaj podpisuję się za tym co napisał u-OnE.
SG nie ma tych paktów aż tak wiele(są to tylko 2 sojusze nie będące w Konfederacji), aby robić tutaj wielkie halo.

Nie widzę też sensu, żeby to właśnie SG miało te rozmowy prowadzić. Ja(np) pogadam z -V- żeby dali SFED spokój, a Wy w tym czasie na nich polecicie i co? To wtedy ja będę miał gadać z SFED, a wtedy odwet zrobi -V- i tak ciągle?
Czy SFED to aż tak małe dzieci, że potrzeba ich za rączkę prowadzić i jeszcze mówić za nich?(Bez urazy dla niektórych z Was)
Z -V- da się dogadać. Są to ludzie honorowi o czym całe SG się przekonało - dlatego ten pakt jest i sądzę, że będzie(chyba, że demokratycznie większość członków sojuszu będzie za zerwaniem).

Postanowiliśmy nie brać udziały w wojnie i nie stawać po żadnej stronie co niektórym się podobało (chociażby Idzikowi jak dobrze pamiętam), ale widzę, że innym jest mało. Moim zdaniem jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

A na pytanie kto wazniejszy...
Kearion jak można na nie odpowiedzieć? Z -V- czy z ST-D pakty mamy z świadomego wyboru. A jednak sojusze uczestniczące w konfederacji już nie jest tak łatwo skreślić jak pakt...Trzeba się było podporządkować i pogodzić z tym jakie sojusze będą w konfederacji...  I(dla mnie) do czasu aż więzi między Naszymi sojuszami się nie zawiążą będę Konfederację traktował na równi z paktami.

Offline

 

#7 05-04-2007 08:22:53

=Traha=(SG1)

Member

Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 55
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

heh:( tylko sie nie kluczcie bo to do niczego dobrego nie doprowadzi Bacur zjechal -=pesta-= co wy na to zeby konfederacja pomogla mu sie odbudowac???niech kazdy z konfederacji wysle na 1 moze 2 senty i juz bedzie cos ??????

Offline

 

#8 05-04-2007 08:31:59

jarosz_SFED

MODY

1142487
Zarejestrowany: 23-03-2007
Posty: 62
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

konstuktywna dyskusja jest dobra!!!!
panowie i panie ewentulane swieta sie zblizaja i nie mam czasu na gre jak i wiekszosc z graczy w tym okresie. nas nie trzeba a rade juz my mamy wybrana z sfed jak i inni wybiora to sie bedziecie dogadywac.

kolejna sprawa V. ja nie prosze o pomoc bo jej nie potrzebujemy. jest konfederacja gramy wspolnie i lagdzimy konfilkty wspolnie tak mi sie zdaja(oczywiscie moge sie mylic).
do tej pory my tylko atakowalismy ich z powodu atakow na naszych muliplanetowcow czy jest w tym cos dziwnego?? no dobrze przestal ich jezdzic ale to oni teraz zaczeli naszych slabszych jezdzic. oki. rozumiem.

ja jako dyplomata mojego sojuszu mowie ze sfed podejmie dzis rozmowy o calkowitym zaprzestaniu atakow z powodu konfliktu "politycznego" w naszych szeregach czyli ze jeden z sojuszy ma pakt z sojuszem uczestniczacym.
jesli sprawa sie nie wyjasni do wieczora pokojowo bo jutro nie bede mial czasu;) ale mysle ze sie rozwiaze!!!

pozd

Offline

 

#9 05-04-2007 08:56:19

Plaster_SFED

Administrator

1833957
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 25-03-2007
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

Trzecia sprawa odnośnie SFED i waszego niby cichego paktu z D_M. Pomimo tego paktu zjechaliscie ich. Skąd mamy wiedzieć ( sojusze konfederacji) że "jutro: np. od nas sie nie odwrócicie i nei rpzyłaczycie np. doD_M i nas zjedziecie? Albo mi sie wydaje albo taki "gest" źle o kimś świadczy?

To jest dobre podoba mi się. Ale teraz poważnie nie mięliśmy żadnego paktu z D_M  ale się zastanawiam pszy takim obrocie spray czy nie zacząć negocjacji z ojotem z tego co wiem porządny z niego gość. (był u mnie kilka razy )

Czwarta sprawa. My SG1 jak już wcześniej Kicha jesteśmy przeciwni wojnie z Vectorami. Co znaczy w wolnym tłumaczeniu żę fajnie by było jakby KONFEDERACJA zostawiła ich w spokoju, jeżeli wojny nie będzie można uniknąć to SG1 nie bedzie brać czynnego udziału w walce! My nie zdradzamy swoich przyjaciół. Wiem mocne słowa.
To tyle.

Z tego co widzę niektóre sojusze podjęły decyzje co do paktów. Dziękujemy za poparcie dalej zostawię to bez słowa.


Piąta sprawa. PRoponuje wybrać rade KONFEDERACJI składającą sie z 2-3 członków każdego sojuszu w celu ustawnowienia praw, zasad naszej wspólnoty oraz w celu uniknięcia nieporozumień takich ajk teraz.

SFED wybrało czekamy na resztę


Postanowiliśmy nie brać udziały w wojnie i nie stawać po żadnej stronie co niektórym się podobało (chociażby Idzikowi jak dobrze pamiętam), ale widzę, że innym jest mało. Moim zdaniem jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

co do idzika Nie jest on sam w S.F.E.D wiec nie może podejmować decyzji za wszystkich o jego zdaniu se jeszcze popiszemy ale u nas na forum. (szybko je zmieni)

odnosząc sie do tej wypowiedzi czyli SFED musi podpisać jeszcze z 10 paktów i nikogo nie atakuje będziemy zawsze neutralni


Dziękuje za wysłuchanie


Jaroszku zobaczymy co zdziałasz ja ci się uda daj znać

Ostatnio edytowany przez Plaster_SFED (05-04-2007 08:58:59)

Offline

 

#10 05-04-2007 10:01:05

Plaster_SFED

Administrator

1833957
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 25-03-2007
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

SFED nic nie postanowił my jesteśmy otwarci na propozycje jak widzisz nikt odpas nie założył tego tematu. I nikomu nie każemy zrywać paktów  chcemy się dowiedzieć jak na razie jakie ma być stanowisko nasze jak np. wy będziecie mieli konflikt z T.P.U oni są w uni czyli my po całej uni nie latamy ??????????????

Co do Dementora i HOF oni juz podjęli decyzje tak przynajmniej świadczą ich wyższe wypowiedzi.

Jak na razie czekamy co zdziała jarosz (Jaroszku do boju )

Offline

 

#11 05-04-2007 11:40:06

Plaster_SFED

Administrator

1833957
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 25-03-2007
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

SFED chce mieć jasne zasady na jakich działa ta konfederacja  aby nie zostać na lodzie co się kiedyś zdarzyło( przyłączyliśmy się do wojny pomagając sojusznikowi w końcu sami żeśmy zostali na wojnie ) nauczeni tym przykładem  chcemy poznać zdanie  wszystkich i się do tego ustosunkujemy. Dementor i HOF podjęły już decyzje i tyle.
Dlatego czekamy na propozycje SG1 dotycząca paktów. Czy zrywamy wszystkie i dbamy o siebie nawzajem czy po prostu wolna amerykanka.

Offline

 

#12 05-04-2007 12:25:46

Kicha

Administrator

Zarejestrowany: 23-03-2007
Posty: 88
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

Sądzę, że wszystko wyolbrzymiacie..

Jak przy D_M było Nas 4, tak przy -V- jest Was 3... Zobaczcie ile -V- ma pkt...
Po za tym - gdybyśmy mieli od nie przeklinaj!!! paktów tak jak Wy(SFED) i zerwalibyśmy parę (tak, że pozostało by ich 2 tak jak jest teraz) to byli byście zadowoleni. Tylko, że jest mało problem - my zawieraliśmy pakty z głową. Dlatego mamy ich tyle ile mamy i z wszystkich sojuszy na GW pakty z dwoma z nich to chyba nie jest zbrodnia...
Akurat trafiła się wojna z -V-, w której my nie uczestniczymy... Wybuchła by z ST-D i też nie brali byśmy udziału i takie jst moje zdanie:

Każdy sojusz ma jakeś tam pakty...Ciche czy oficjalne - nie ważne. Sam decyduje(wewnątrz siebie) czy dane pakty chce zrywać czy nie ogłaszając to wszystkim. Przecież oprócz jednego sojuszu są jeszcze 3 pozostałe, a nie widze, aby Nasze pakty się pokrywały. Dlatego na pewno nie zdarzy się taka sytuacja, że w wojnie będą uczestniczyć tylko 2 sojusze... Tym bardziej niemożliwe jest, aby uczestniczył tylko 1.

Reasumując jestem za tym, aby każdy z sojuszy swoje pakty przemyślał(co już chyba się stało) i wybrał dla niego najkorzystniejsze (co też się już stało). Reszta opisana jest powyżej.

Offline

 

#13 05-04-2007 12:48:36

cruiser_SFED

*SFED*

Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

Panie, Panowie ! Drodzy Konfederacii !

Aby dalej nie ciągnąć tej mocno rozgrzewającej sojusze, hmm teraz już kłótni proponuje uznać to o czym mówi SG.

Każdy z sojuszy ma w tej chwili podpisane pakty - niech sam je przejrzy i zadecyduje czy chce je utrzymać czy nie.  Zawarte pakty każdy z sojuszy zobowiązują, wyłączając je z ewentualnej walki całej konfedercji. I nic to pozostali dadzą sobie rade, jest nas dużo. Ważne (choć to wydaje sie oczywiste) że dany sojusz konfederacji nie może wspierać przeciwnika pozostałych sojuszy.
Np. w razie wojny z -V- sojusz SG1 nie bierze udziału w walce po stronie Konfederacji ale równiez w żaden sposób nie wspiera  -V- (pomimo paktu).

I tyle, postanówmy, zatwierdźmy i rozwijajmy sie dalej bo w tej chwili stoimy w miejscu, tupiąc ze zdenerwowania nogami jak dzieci...

Offline

 

#14 05-04-2007 12:55:57

Plaster_SFED

Administrator

1833957
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 25-03-2007
Posty: 18
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

Nie widzę sensu prowadzenia dalej tej dyskusji resztę odejmie rada SFED ja uzyskałem to co chciałem. Dzięki za wypowiedzi. Moje zdanie jest jasne
Życzę wszystkim Wesołych Świat.

Offline

 

#15 05-04-2007 14:40:08

Hydra(SG1)

Member

1515696
Skąd: CK
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 16
Punktów :   

Re: Tak niemoze byc.

Ok. Dyskusja jest dobra i tak powinno być.
Ja zaproponuję rozwiązania :
- jeżeli SG1, SFED, HOF, DEMENTORS  posiada pakty z sojuszami spoza Konfederacji pozostają neutralna w działaniach wojennych, jeżeli takie zaistnieją . Jednocześnie zainteresowane sojusze podejmują się prowadzać rozmowy w celu zażegnania tego konfliktu. W przypadku braku porozumienia (max 3 dni)--- głosowanie RADY KONFEDERACJII (większościowe: wojna - czy pokój) - i zainteresowany sojusz podda się decyzji RADY  albo żegnamy się.
- przyjęcie tych sojuszów do Konfederacji ( ciężko)
- wchłonięcie przez któryś z sojuszy głównych konfederacji sojuszów z którymi maja pakty (mało realne)
- zerwanie wszystkich pozostałych paktów przez wszystkich konfederatów (najbardziej rozsądne dla oczyszczenia z wszystkich podejrzeń itd)
- rozwiązanie Konfederacji

Ja optuję za rozwiązaniem nr 1 .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fizole94.pun.pl www.gwardia.pun.pl www.aim.pun.pl www.fifa08turniejeligi.pun.pl www.dojonandb.pun.pl